Parkovanie

Dátum: 30.11.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
V podmienkach účasti na kontraktoch je uvedené: ubytovanie, stravovanie a parkovanie si platia účastníci kontraktov (vystavovatelia a obchodníci) sami.

Pripomeňme si, ako je to s parkovaním. V Košiciach je parkovanie okolo haly (kde sa kontrakty konajú) bezplatné. Je tu však jedno obmedzenie. V zmysle platného zákona o pozemných komunikáciách nie je možné parkovať na trávnatých plochách. Našťastie je okolo haly dostatok spevnených plôch. Pred halou je veľké parkovisko, kde zvyčajne nikto poplatok za parkovanie nevyberá. Je to však mestom Košice odsúhlasené platené parkovisko. Niekedy tam majú pracovníka, ktorý však za zaplatenie musí dať vodičovi daňový doklad spĺňajúci všetky podmienky a musí sa preukázať oprávnením na výber za parkovanie. Toto parkovisko patrí mestu iba po plot. Podľa informácií od správcu haly za plotom sa neplatí. Tento priestor patrí k hale a je predmetom nájomného hradeného PSKA.

V Nitre na výstavisku Agrokomplex je parkovanie jednoduchšie. Za parkovanie neplatia vystavovatelia, ani kupujúci obchodníci. Pomerne značnú sumu platí za parkovacie miesta PSKA. Podobne platí aj za službu SBS na parkovisku. SBS autá nestráži. Reguluje dopravu a zabezpečuje v prípade potreby plynulý príchod polície, hasičov alebo záchrannej služby. Nerešpektovaním poriadkovej služby v Nitre a v Košiciach sa vodiči vystavujú zodpovednosti za škody vzniknuté znemožnením prístupu k hale, kde sa kontrakty konajú.

Stráženie zaparkovaných áut nie je zabezpečené na žiadnom parkovisku na Slovensku a ani v okolitých štátoch. Výnimkou sú uzamykateľné parkovacie miesta napríklad v niektorých hoteloch. Je preto dôležité nedávať zlodejom príležitosť na krádež. V tomto smere vždy pripomíname zlé skúsenosti z minulých rokov v Košiciach.

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.