Štát v štáte

Dátum: 28.11.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Hlavne noví vystavovatelia požadujú organizovanie kontraktov v Bratislave.

Pred niekoľkými rokmi PSKA organizovala kontrakty v hlavnom meste v PKO, Dome techniky a opakovane na výstavisku Incheba. Vystavovatelia boli nespokojní s dosiahnutými obchodmi.

Prečo je to tak ? Domnievame sa, že hlavná príčina je v tom, že v Bratislave na relatívne malom priestore je veľké množstvo predajní. To láka hlavne dílerov tieto predajne obchádzať a ponúkať tovar. Takto si obchodníci zvykli čakať na ponuku. Značná časť obchodníkov spohodlnela. V predajniach je väčšinou to, čo ponúkajú díleri.

Na tlačových besedách organizovaných PSKA sa prítomní novinári často pýtajú na príčinu pomerne zlej ponuky v obchodoch v hlavnom meste. Tvrdia, že v menších mestách (používajú výraz – na vidieku) je ten istý tovar lacnejší a je tam lepší výber.

Tvrdíme, že aj v Bratislave je pomerne dosť obchodníkov, ktorí pochopili výhody výberu tovaru a jeho nákup na kontraktoch. Okrem ceny je dôležité mať aj prehľad o ponuke od viacerých dodávateľov, dodacie a platobné podmienky, možnosti reklamácií a pod. To sa nedá obsiahnuť pasívnym čakaním v predajniach.

Ak by bolo aj v Bratislave viac aktívnych obchodníkov, nemuseli by chodiť spotrebitelia za nákupmi do menších miest alebo do zahraničia.

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

O KONTRAKTOCH

Základná charakteristika

Celoslovenské Kontrakty spotrebného tovaru organizované firmou PSKA s.r.o. sú akciou, kde výroba, dovoz a veľkoobchod ponúka svoj tovar a maloobchod nakupuje. Nejedná sa o fyzický nákup tovaru, ale o podpisovanie kontraktov.

Kde a kedy

Kontrakty prebiehajú 5x ročne. V rámci kontraktačného týždňa v utorok v Košiciach a v stredu v Nitre. Kontraktačný deň sa začína ráno o 9.00 a končí poobede o 15.00. Večer je určený na individuálny presun medzi mestami.

Koľko stojí účasť

Vystavovatelia platia 100€ (bez DPH) za účasť v Košiciach a 150€ (bez DPH) za účasť v Nitre. Nakupujúci obchodníci majú vstup ZADARMO.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.