Ide o všetko

Dátum: 21.10.2014, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Žiadna z doterajších vlád nemala záujem zabrániť likvidácii textilného a odevného priemyslu v Čechách a na Slovensku. Liberalizáciou obchodu dostali veľký priestor najskôr predajcovia a dovozcovia z Ázie, neskôr rôzne obchodné reťazce. Dnes žijeme v dobe internetu aj vo sfére obchodu.

Konkurencia je na našom malom trhu veľká, ale potrebná. Aktuálnym a potrebným sa však stáva boj proti nelegálnym obchodom. Na webových stránkach je široká ponuka tovaru (aj textilu a odevov), kde na prvý pohľad je vidieť, že ide o nelegálny predaj. Neviem o tom, že by to niekto riešil. Preto je reálny predpoklad, že sa takéto obchodovanie bude ďalej rozširovať a tým likvidovať poctivých výrobcov a predajcov.

Dnes, keď skoro každá rodina má doma internet, nie je ťažké si domyslieť, aké veľké obchody sa tu robia. Nemám nič proti legálnym obchodom.

Ak na tieto nelegálne praktiky nebudú poukazovať tí, ktorí sú najviac postihovaní (výroba, obchod, dovoz), tak ani ministerstvá financií, či hospodárstva (prípadne iné), to nebudú riešiť.

Ako sa na tento problém pozeráte vy – majitelia predajní, výrobcovia, alebo vy, čo dovážate tovar zo zahraničia ?

Každý názor, rada či pomoc sú vítané a vzácne. Vopred ďakujeme za vašu aktivitu v tejto oblasti.

Ing. Ladislav Cipov, PSKA

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

NASLEDUJÚCE KONTRAKTY

150. KONTRAKTY PSKA - NOVEMBROVÉ
Streda 13.11.2019 13.11.2019 09:00:00 13.11.2019 15:00:00 Europe/Bratislava Kontrakty PSKA - Nitra www.kontraktypska.sk Nitra - Agrokomplex - pavilón M4 PSKA s.r.o. kontrakty@pska.sk 09:00-15:00 Nitra

prihlásiť sa ako vystavovateľ

Košice - Spoločenský pavilón
Nitra - Agrokomplex - M4

O KONTRAKTOCH

Základná charakteristika

Celoslovenské Kontrakty spotrebného tovaru organizované firmou PSKA s.r.o. sú akciou, kde výroba, dovoz a veľkoobchod ponúka svoj tovar a maloobchod nakupuje. Nejedná sa o fyzický nákup tovaru, ale o podpisovanie kontraktov.

Kde a kedy

Kontrakty prebiehajú 5x ročne. V rámci kontraktačného týždňa v utorok v Košiciach a v stredu v Nitre. Kontraktačný deň sa začína ráno o 9.00 a končí poobede o 15.00. Večer je určený na individuálny presun medzi mestami.

Koľko stojí účasť

Vystavovatelia platia 100€ (bez DPH) za účasť v Košiciach a 150€ (bez DPH) za účasť v Nitre. Nakupujúci obchodníci majú vstup ZADARMO.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.