Počítam, počítaš, počíta ...

Dátum: 27.11.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Všetci počítame a kalkulujeme. Vyplatí sa to robiť takto, či je aj iné riešenie?

Často stojí výrobca, dovozca, či veľkoobchodník pred problémom – ísť na výstavu (kontrakty) alebo voziť tovar po predajniach v mestách a dedinách.

Stretávame sa s tým, že vystavovatelia kalkulujú nielen s nákladmi na prepravu, ubytovanie, stravovanie, ale aj s časom stráveným na cestách. Objavujú sa aj názory, že je potrebné počítať aj s rizikom pri preprave na preplnených a zle udržiavaných cestách. Nemyslieť na prípadné pokuty je ľahšie, ako ich zaplatiť. Problémy sú s parkovaním, krádežami a pod. S týmito a  aj s ďalšími ťažkosťami musí podnikateľ počítať ak sa rozhoduje medzi ponukou predaja na jednom mieste, alebo cestovaním za odberateľom.

Výstava alebo cestovanie? Určite má každý spôsob výhody a nevýhody. Okamžitými platbami napríklad minimalizuje druhotnú platobnú neschopnosť. Rozhodovať sa musí podnikateľ sám. A nemá to ľahké.

Už dávno neplatí rovnica: podnikateľ = boháč!

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

O KONTRAKTOCH

Základná charakteristika

Celoslovenské Kontrakty spotrebného tovaru organizované firmou PSKA s.r.o. sú akciou, kde výroba, dovoz a veľkoobchod ponúka svoj tovar a maloobchod nakupuje. Nejedná sa o fyzický nákup tovaru, ale o podpisovanie kontraktov.

Kde a kedy

Kontrakty prebiehajú 5x ročne. V rámci kontraktačného týždňa v utorok v Košiciach a v stredu v Nitre. Kontraktačný deň sa začína ráno o 9.00 a končí poobede o 15.00. Večer je určený na individuálny presun medzi mestami.

Koľko stojí účasť

Vystavovatelia platia 100€ (bez DPH) za účasť v Košiciach a 150€ (bez DPH) za účasť v Nitre. Nakupujúci obchodníci majú vstup ZADARMO.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.