Dodávatelia verzus odberatelia

Dátum: 09.10.2014, Autor: Peter Cipov
Celoslovenské Kontrakty PSKA sú kontraktačnou výstavou už od svojho počiatku. Rovnako ako mnohé kontraktačné výstavy organizované rôznymi firmami v rôznych sortimentoch. Hlavným rozdielom medzi kontraktami PSKA a inými výstavami je v nízkonákladový charakter našich výstav.

Vystavovatelia nemusia platiť tisíce len preto, aby sa mohli zúčastniť a ďalšie tisíce na realizáciu svojho stánku preto, aby zaujali verejnosť. U nás dostane vystavovateľ za primeranú sumu k dispozícii veľký priestor, stôl a stoličky vo výstavnej hale. A k tomu propagáciu formou pozvánok, ktoré sú rozposielané 4500 overeným firmám formou e-mailov a SMS správ. Svoj výstavný priestor si každý vystavovateľ realizuje podľa svojich možností. Od úplne jednoduchej prezentácie až po montovanú konštrukciu. Teda dávame možnosť na zviditeľnenie sa aj tým najmenším.

Ako už bolo zmienené, reklama, ktorú robíme, je výsostne adresná. Na kontrakty nepozývame ľudí z ulice a nepropagujeme ich v médiách určených pre verejnosť. Faktom však je, že spolu s obchodníkmi (majiteľmi obchodov) prichádzajú na kontrakty aj ich zamestnanci. Prakticky nie je možné kontrolovať týchto ľudí “navyše”, pretože by bolo šikanou, ak by sme chceli od predavačky doklad o tom, že pracuje vo firme alebo od spoločníka výpis z obchodného registra.

Ak sa pozrieme na iné výstavy, kde má prístup verejnosť a sú navyše propagované vo verejných médiách, nikomu “ľudia navyše” nevadia a pritom tam ich je oveľa viac. Vystavovatelia vedia, že pokiaľ budú predávať súkromným osobám za veľkoobchodné ceny, kazia si tým dobré meno u svojich predajcov. Ak totiž obchodník zistí, že ho jeho dodávateľ obchádza a konečnému spotrebiteľovi predáva za veľkoobchodné ceny, viac od neho nenakúpi. Preto musí byť bremeno zodpovednosti za vlastné konanie na pleciach vystavovateľov.

Z tohoto dôvodu sa v roku 2015 zameriame na osvetu pre vystavovateľov, aby pochopili, že si musia budovať vzťah dôvery s odberateľmi - obchodníkmi. Budeme to zdôrazňovať v každom e-maile. Tiež budeme apelovať na obchodníkov, aby nenakupovali od dodávateľov, ktorí ich sklamali.

Veríme, že sa spolupráca medzi dodávateľmi a odberateľmi bude skvalitňovať a spokojní budú všetci.

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.