Vy sa pýtate, my odpovedáme

Dátum: 25.11.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Prinášame vám často kladené otázky a odpovede na ne.

Kedy sa už skončí táto hospodárska kríza?

Posledná veľká kríza trvala 11 rokov. Podľa ekonomických analytikov je táto kríza najväčšia aká kedy bola. Kto ju spôsobil a prečo – to je všetkým známe. Niektorí ekonomickí odborníci tvrdia, že kríza je už na ústupe. Zmiernenie dopadov by malo cítiť už v prvom polroku 2010.

Prečo PSKA neorganizuje kontrakty v B. Bystrici a v Žiline, prípadne v iných mestách?

V minulosti tu mnohé firmy nerobili dobré obchody. Naposledy sa do B. Bystrice prihlásilo len 13 firiem. Ak bude väčší záujem, nie je problém zorganizovať kontrakty v budúcnosti kdekoľvek.

Oplatí sa ísť vystavovať do Brna na Styl a Kabo?

Sú to veľké a navštevované výstavy. Podstatne vyššie náklady na tieto výstavy oproti kontraktom PSKA môže nahradiť väčší objem predaného tovaru alebo získanie nových kontaktov.

Je tovar na kontraktoch PSKA poistený?

Pokiaľ si ho vystavovateľ nedal poistiť sám, tak poistený nie je. Aj z tohto dôvodu je potrebná väčšia ostražitosť.

Už dávno sme nepočuli o vykrádaní áut na parkovisku. Zlepšila sa situácia?

Opak je pravdou. Aj na novembrových kontraktoch v Košiciach boli ukradnuté veci z auta. Je to pravdepodobne všeobecný jav, že so stúpajúcou nezamestnanosťou narastajú aj krádeže. Preto je potrebné byť mimoriadne opatrní a strážiť si svoje veci. Hlavne provokatívne nenechávať tovar v autách!

Kontrakty PSKA sú zamerané len na textil a odevy?

Nie, nie sú. Sú otvorené pre všetok spotrebný tovar. Napríklad sem patrí bižutéria, obuv, kozmetika, hračky, domáce potreby, športové potreby, sklo a podobne. Teda všetok tovar, ktorý sa predáva v maloobchode, či vo veľkoobchode a tiež tovar, ktorý firmy potrebujú pre svoju činnosť. Patria sem čistiace prostriedky, posteľná bielizeň (hotely), obedový servis (reštaurácie) a pod.

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.