B2B a B2C

Dátum: 08.12.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Tieto pojmy sú už v odbornej literatúre známe a často sa používajú nielen v odborných článkoch, ale aj v informáciách pre verejnosť.

Zmyslom tohto príspevku je zopakovať si význam uvedených výrazov.

Business to Business (B2B) znamená predaj tovaru alebo služieb za účelom ďalšieho predaja. Inak vyjadrené: obchod – obchod. Napríklad výrobca predáva tovar majiteľovi predajne. Je to obchodný vzťah medzi dodávateľom a odberateľom, pričom ani jeden z nich nie je koncový spotrebiteľ, zákazník. Transakcia je zväčša ukončená zaplatením faktúry.

Business to Customer (B2C) . Predaj tovaru alebo služieb konečnému zákazníkovi. Obchod – zákazník. Napríklad predaj tovaru v predajni, na trhoch a pod. Ide o realizáciu predaja tovaru konečnému používateľovi. Je to transakcia zväčša ukončená platbou.

Na Kontraktoch PSKA sa uplatňuje predaj a kúpa systémom B2B!!!

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

O KONTRAKTOCH

Základná charakteristika

Celoslovenské Kontrakty spotrebného tovaru organizované firmou PSKA s.r.o. sú akciou, kde výroba, dovoz a veľkoobchod ponúka svoj tovar a maloobchod nakupuje. Nejedná sa o fyzický nákup tovaru, ale o podpisovanie kontraktov.

Kde a kedy

Kontrakty prebiehajú 5x ročne. V rámci kontraktačného týždňa v utorok v Košiciach a v stredu v Nitre. Kontraktačný deň sa začína ráno o 9.00 a končí poobede o 15.00. Večer je určený na individuálny presun medzi mestami.

Koľko stojí účasť

Vystavovatelia platia 100€ (bez DPH) za účasť v Košiciach a 150€ (bez DPH) za účasť v Nitre. Nakupujúci obchodníci majú vstup ZADARMO.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.