Kritika predaja

Dátum: 03.12.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Každý z účastníkov kontraktov organizovaných PSKA by mal vedieť, že obchody sa tu uskutočňujú formou B2B, teda predaj za účelom ďalšieho predaja.

Kritika od niektorých vystavovateľov je vznesená na PSKA, že nezamedzí predaj konečnému zákazníkovi. Tí vystavovatelia, ktorí pravidelne a už roky chodia na kontrakty PSKA vedia, že PSKA robila a robí množstvo opatrení, aby sa na miesta konania kontraktov nedostali v tomto prípade možno povedať – nepovolané osoby. Robili sa kontroly na vrátnici areálu, pri všetkých vstupoch do haly, s pomocou SBS boli dokonca niektoré podozrivé osoby vykázané z haly. Tak by bolo možné pokračovať ďalej.

Prišlo sa k záveru, že tento problém nie je možné vyriešiť inak ako v spolupráci s vystavovateľmi. Pre všetkých vystavovateľov boli vytlačené tabule s upozornením, že vystavovateľ predáva len obchodníkom. Tieto informácie si prevzali iba 3 firmy !!!

Aj naďalej prosíme vystavovateľov, aby pomohli riešiť tento problém. Viacerí vystavovatelia už pochopili, že organizátor nemôže vedieť, či kupujúci kupuje tovar do predajne alebo pre seba! To môže aspoň čiastočne zistiť vystavovateľ.

Problematická je aj kontrola pri vstupe. Ak prichádzajúci obchodník predloží pri vstupe pozvánku, či doklad o podnikaní (napr. živnostenský list), alebo akýkoľvek iný doklad – nikto nezistí, že tí, ktorí idú s ním nie sú jeho predavači alebo pracovníci jeho firmy !!!

Možno čiastočným riešením by bolo žiadať od návštevníkov vstupné. Je potrebné ale zvážiť, či by to neodradilo niektorých obchodníkov a neprišli by na kontrakty. V konečnom dôsledku by prišli o tržby vystavovatelia !!!

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

O KONTRAKTOCH

Základná charakteristika

Celoslovenské Kontrakty spotrebného tovaru organizované firmou PSKA s.r.o. sú akciou, kde výroba, dovoz a veľkoobchod ponúka svoj tovar a maloobchod nakupuje. Nejedná sa o fyzický nákup tovaru, ale o podpisovanie kontraktov.

Kde a kedy

Kontrakty prebiehajú 5x ročne. V rámci kontraktačného týždňa v utorok v Košiciach a v stredu v Nitre. Kontraktačný deň sa začína ráno o 9.00 a končí poobede o 15.00. Večer je určený na individuálny presun medzi mestami.

Koľko stojí účasť

Vystavovatelia platia 100€ (bez DPH) za účasť v Košiciach a 150€ (bez DPH) za účasť v Nitre. Nakupujúci obchodníci majú vstup ZADARMO.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.