Kritika predaja

Dátum: 03.12.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Každý z účastníkov kontraktov organizovaných PSKA by mal vedieť, že obchody sa tu uskutočňujú formou B2B, teda predaj za účelom ďalšieho predaja.

Kritika od niektorých vystavovateľov je vznesená na PSKA, že nezamedzí predaj konečnému zákazníkovi. Tí vystavovatelia, ktorí pravidelne a už roky chodia na kontrakty PSKA vedia, že PSKA robila a robí množstvo opatrení, aby sa na miesta konania kontraktov nedostali v tomto prípade možno povedať – nepovolané osoby. Robili sa kontroly na vrátnici areálu, pri všetkých vstupoch do haly, s pomocou SBS boli dokonca niektoré podozrivé osoby vykázané z haly. Tak by bolo možné pokračovať ďalej.

Prišlo sa k záveru, že tento problém nie je možné vyriešiť inak ako v spolupráci s vystavovateľmi. Pre všetkých vystavovateľov boli vytlačené tabule s upozornením, že vystavovateľ predáva len obchodníkom. Tieto informácie si prevzali iba 3 firmy !!!

Aj naďalej prosíme vystavovateľov, aby pomohli riešiť tento problém. Viacerí vystavovatelia už pochopili, že organizátor nemôže vedieť, či kupujúci kupuje tovar do predajne alebo pre seba! To môže aspoň čiastočne zistiť vystavovateľ.

Problematická je aj kontrola pri vstupe. Ak prichádzajúci obchodník predloží pri vstupe pozvánku, či doklad o podnikaní (napr. živnostenský list), alebo akýkoľvek iný doklad – nikto nezistí, že tí, ktorí idú s ním nie sú jeho predavači alebo pracovníci jeho firmy !!!

Možno čiastočným riešením by bolo žiadať od návštevníkov vstupné. Je potrebné ale zvážiť, či by to neodradilo niektorých obchodníkov a neprišli by na kontrakty. V konečnom dôsledku by prišli o tržby vystavovatelia !!!

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.