Nie je tovar ako tovar

Dátum: 02.12.2009, Autor: Ing. Ladislav Cipov
Medzi vystavovateľmi, ale aj obchodníkmi je frekventovaná otázka: s akým tovarom je možné obchodovať na kontraktoch PSKA?

Zaužívaný je pojem: spotrebný tovar. Čo pod tým rozumieme na kontraktoch PSKA?

Je to tovar, ktorý sa predáva v predajniach konečnému zákazníkovi. Ale môže byť aj predmetom obchodovania veľkoobchodov a tiež rôznych dovozcov. Môže to byť aj tovar pre spotrebu v iných firmách, či ako medziprodukt. Myslí sa tým napríklad vybavenie hotelov, reštaurácií, pracovné pomôcky vo výrobe, prezentáciu firiem a pod. V niektorých prípadoch hovoríme o tovare, ktorý môže byť aj surovinou.

Tovar má určitú hodnotu, ktorej výšku určuje trh. Osobitnou kapitolou je nepredajný tovar. To je však už o niečom inom.

ĎALŠIE ČLÁNKY

Výherca súťaže

Pridané: 02.04.2010, Autor: Ing. Ladislav Cipov

Losovali sme vstupenky obchodníkov.

celý článok

O KONTRAKTOCH

Základná charakteristika

Celoslovenské Kontrakty spotrebného tovaru organizované firmou PSKA s.r.o. sú akciou, kde výroba, dovoz a veľkoobchod ponúka svoj tovar a maloobchod nakupuje. Nejedná sa o fyzický nákup tovaru, ale o podpisovanie kontraktov.

Kde a kedy

Kontrakty prebiehajú 5x ročne. V rámci kontraktačného týždňa v utorok v Košiciach a v stredu v Nitre. Kontraktačný deň sa začína ráno o 9.00 a končí poobede o 15.00. Večer je určený na individuálny presun medzi mestami.

Koľko stojí účasť

Vystavovatelia platia 100€ (bez DPH) za účasť v Košiciach a 150€ (bez DPH) za účasť v Nitre. Nakupujúci obchodníci majú vstup ZADARMO.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.